search

بهترین شرایط برای این دستگاه لیزر


بهترین شرایط برای این گیاه قرار تصاحب کردن در نور و روشنایی مستقیم آفتاب است . در چنین مکانی درختچه سه رنگ کمتر به بیماری سفیدک قارچی که شدیدا به آن اساسی است در گیر میگردد . سه رنگ چینی نسبت بدین بیماری مقاوم خیس از دو دسته دیگر است .

دما و آب و هوای ایده آل :

درخت سه رنگ ژاپنی و سه رنگ فرازر منفی ۱۷ – تا 15 – جايگاه سوز و سرما را تحمل می نماید البته درختچه سه رنگ چینی نسبت به دو دسته دیگر مقاومت بیشتری نسبت به سرما دارد ولی شاخه های برنا آن می تواند توسط باد سرد و یخبندان سوخته و در غایت کم آب گردد .

کاربردها :

در محوطه سازیها و ساخت پرچین و به عنوان یک گیاه بیرونی .

پرچین فوتونیا

خواص دارویی و درمانی :

بعضی از اشکال Photinia به دلیل وجود دستگاه لیزر بنفشه بنفش رقم Pure violet دستگاه لیزر در شاخ و برگ و میوه سمی می باشند .

طریقه مصرف :

دسته glabra در دسر یخ‌زده مرکب از سرشیر و تخم مرغ پخته وشربت به کارگیری می شود .

کود دهی :

فوتونیای برنا در اوایل زمان پرورش خود به فسفات بیشتری نیاز دارند که می قدرت با کود های غنی از فسفر آنان‌را تغذیه کرد .

هرس :

درختچه سه رنگ نیاز به هرس زیاد ندارد و فقط در صورت نیاز به فرم دهی برای مثال تحت عنوان پرچین باید با هرس منظم آرایش و پیرایش و شکل آن را منترل نمود . بهترین زمان برای هرس کردن درخت سه رنگ بهار و فصل‌تابستان است . دقت شود در فصل سوزوسرما برای خودداری از صدمات کولاک و یخ بندان ها از هرس اجتناب گردد .

آبیاری :

گیاهان جدید کاشته شده در 1سال اول نیاز آبی بیشتری دارا‌هستند و بی آبی سبب ساز استرس می شود . پس از سال اولیه گیاهان نیاز آبی رنگ کمتری دارا‌هستند و هفته ای دو بار آبیاری برای آنها کافی خواهد بود . در زمستان نیاز آبی‌رنگ این گیاهان نادر است . در کل نیاز آبی رنگ درختچه سه رنگ متوسط است و به بی آبی مقاوم است و در صورت آبیاری دوچندان , گیاه صدمه می بیند .
دستگاه لیزر
فوتونیا دستگاه لیزر دانی
دستگاه لیزر
آفات و بیماریها و دلایل :
گیاه سه رنگ معمولا بدون دردسر و معدود آفت هستند اما تنی چند از مشکلات شایع را که می توان در آن مشاهده نمود را معرفی می‌کنیم :
نقطه برگ و تلف کردن برگ
یک نقص‌ فیزیولوژیکی برای مثال لکه بنفش , قهوه ای بر روی شاخ و برگ ساده از علامت هایی از یک گیاه زیر تنش است . گیاه به تازگی کاشته و نیمه بالغ سهل تر بدین مشکل دچار میشود , چون فوتینیا به طور کامل در برابر سوزوسرما مقاوم نیست و از سرمای فصل‌زمستان های مرطوب مشقت می برند .
برای توقف از این دسته آسیب , گیاه را در یک نقطه امن ترجیحا در قبال یک دیوار یا حصار قرار میدهیم . باد سرد و یا حالت سرد همچنین می تواند به شاخ و برگ زخم برساند . تغذیه با کود تعدادی منظوره نظیر Q4 Vitax یا Growmore در بهار یا اوایل تابستان توصیه شده‌است .
لکه یا رینگ بنفش همینطور میتوانید برخی اوقات علامتی از کپک پودری در درخت سه رنگ باشد .

برای اطلاع از آفات درخت سه رنگ اینجا را ببینید .

اشکال نوع ها :

دارنده 40 تا 60 مدل گوناگون و هیبرید هایی متنوع است . که تعدادی از آن ها عبارتند از :

Photinia callosa

Photinia chihsiniana

Photinia chingiana

Photinia chingshuiensis

Photinia crassifolia

Photinia fokienensis

Photinia glabra or Japanese Photinia

Photinia glomerata

Photinia hirsuta

Photinia impressivena

Photinia integrifolia

Photinia komarovii

Photinia kwangsiensis

سه رنگ چینی ( Chinese photinia ) با اسم علمی Photinia serratifolia درختچه ای مدام سبز است که تا ارتفاع ۱۲ متر می تواند رویش نماید . سرعت رشد آن متوسط تا پرسرعت است .

برگ های آن مستطیل شکل ( دوکی صورت ) و نوک دار است و معمولا قاعده برگ گرد است و ارتفاع برگ ها ۱۸ تا ۱۰ سانتیمتر میباشد . برگ های برنا به رنگ قرمز‌رنگ برنزی هستند و به ندرت مرحله برگ ها سبز تیره و براق می‌شوند و مرحله تحتانی برگ سبز مایل به زردرنگ میشود . گ ل

دستگاه لیزر های آن سفید رنگ است و هر دستگاه لیزر تنها ۸ – ۶ میلیمتر پهنا دارااست البته تعداد زیادیگ ل از آن‌ها در دستگاه لیزر آذین پانیکول پهن به پهنای ۱۶ – ۱۰ سانتیمتر شکوفا میشوند .

میوه کروی و کوچک است و به قطر ۶ – ۵ میلیمتر می رسد و قرمز است . دستگاه لیزر

سه رنگ ژاپنی ( Japanese photinia ) با نام علمی Photinia glabra یکی کوچکترین اشکال درخت سه رنگ است و ارتفاع آن به صورت معمول به ۴ متر میرسد و سرعت پرورش آن متوسط تا سریع است .

close
search
بایگانی

Hi, guest!

settings

menu